Atatürk 'ün Manevi Kızı

Atatürk 'ün Manevi Kızı

Bu Blogda Ara

ARTIK MATERYALDEN OYUNCAKLAR

GÜZEL OYUNCAK PAHALI OLAN DEĞİLDİR BENCE AŞAĞIDA GÖSTERDİĞİM OYUNCAKLARIN HİÇ BİRİ PAHALI DEĞİL AMA BENCE PAHA  BİÇİLEMEZ . ÇÜNKÜ:KENDİ ÜRETİMİN ,BİRDE AİLENLE YAPTIYSAN.......        ...KARPUZDAN FENER YAPIMI...
KARPUZU BİR DE BÖYLE YEMEYİ DENEYİN : )


Mendilden Bebek Yapımı-Artık Materyal Etkinlikleri 
Bir mendili köşekemesine katlayın iki katın arasına tam ortaya bir topak pamuk koyun ve iplikle sıkarak baplayın. Bebeğin başı ortaya çıkar. Katlanan yanların sivri uçlarını siçeri sokun, ve ortasından iyice sıkıp bağlayın.
Şimdi bebeğin gövdesi meydana geldi. Aşağıda belden sonra sallanan kısmı ikiye ayırarak bacak haline getirin uçlarıda bağlayarak ayakları yapın.
Kollar ve ellerde bacaklarda olduğu gibi çalışır. Bebeğin yüzüne gelince ince bir fırça ile gözleri ağzı ve burnu çizebilirsiniz. Başının üstüne kaba bir tutam kıl dikerek saçlarıda yaparsınız. Bebeğe istediğiniz yaldızdan, kumaştan elbiseler yapıp giydirebilirsiniz.

Araç ve Gereçler :
1- Bir ırta boy beyaz mendil (erkek mendili)
2- Bir topak pamık, ip


Artık Materyal Etkinlikleri -Aslan Yapımı

Tuvalet kağıdı kaçanı yatay vaziyette kullanılır. Kartondan 4 yuvarlak teker kesilip ayaklı raptiye ile koçana monte edilir. Her iki taraf için.
Resimde görüldüğü gibi kalın kartondan bir daire çizilir aynı şekilde kesilip kıvrılarak baş meydana getirilir. Takılan bantlarla baş bedene eklenir. 
Siçimden hazırlanmış saçlar başın arkasını kapatacak şekilde başa yapıştırılır.
Sicimden hazırlanan kuyruğun uç kısmına grapon kağıdı sarılır. Kabak çekirdeğinden gözler ve grapon kağıdından papyonu ile aslan tamamlanır.
Ağız ve burun çizilerek veya kumaştan yapıştırılarak yapılır.
Araç ve Gereçler :
1-Tuvalet kapıdı kocanı, grapon kağıdı.
2-Ayakkabı raptiye, kabak çekirdeği
3-Sicim (el işlerinde kullanılan tüylü).ELDİVENDEN KÖPEK YAPIMI

İhtiyacınız olan tek şey bir eldiven ve köpeğinizi süslemek için düğme

\YUMURTA KUTUSUNDAN EJDERHA YAPIMI